Rytuały Pielęgnacyjne

Retix C – intensywna terapia anti-aging

xylogic-retix-c

Retix C czyli intensywna terapia anti-aging

RETIX C – odmładzanie i rozjaśnianie cery uzyskasz dzięki kuracji RETIX C ZESTAW ODMŁADZAJĄCY z 4 % retinolem.

Zabieg Retix C sprawdza się doskonale przy różnych problemach skórnych. Fantastyczne połączenie działania retinolu oraz cudownej witaminy C i antyoksydantów oraz substancji zmniejszających podrażnienie skóry.

Retix C działając na martwe komórki naskórka, powodując ich złuszczenie, poprawia istotnie kondycję skóry oraz powoduje wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwienia a także zredukuje występowanie trądziku.

Retix C to kosmetyk służący do profesjonalnych zabiegów o działaniu  odmładzającym który głownie opiera się na dwóch składnikach aktywnych które działają najskuteczniej przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo. Składnikami tymi są retinol i witaminie C. Retix C przeznaczony dla skór wiotkich, z widocznymi oznakami fotostarzenia, niedoskonałościami w postaci zmarszczek, nierównościami, rozszerzonymi porami, zaskórnikami i przebarwieniami. Zabieg oparty o kosmetyk Retix C działa na skórę wyraźnie odmładzająco oraz stymuluje skórę do regeneracji co powoduje wygładzenie i regeneruję skóry. Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, napięta i posiada wyrównany koloryt.

xylogic-retix-c

Retix C bazuje na 4% retinolu, który jest najsilniejszą pochodną (pierwszej generacji) witaminy A. Retinol należy do najbardziej skutecznych składników które stosowane są w terapiach przeciwstarzeniowych. Retinol użyty w RETIX C Profesjonalnym Zestawie Odmładzającym występuje w postaci stabilnego kompleksu polimerowego, co sprawia, że posiada zdolność do głębszego przenikania w głąb skóry. Retinoidy stymulują skórę do przyśpieszenia procesów takich jak: synteza białek, metabolizm komórkowy i podziały komórkowe.

Retinol wpływa również na poprawę struktury warstwy rogowej naskórka, co powoduje zwiększenie  naturalnej bariery ochronnej skóry a także jej odporności na uszkodzenia (zapobiega utracie jędrności skóry i zmarszczkom) spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wiatr, niska temperatura czy promieniowanie UV.

Retinol pobudza warstwy skóry właściwej do zwiększenia wytwarzania kolagenu oraz elastyny dzięki co przyczynia się do  wygładzenie zmarszczek oraz zagęszczenia i poprawy napięcia skóry oraz co niezmiernie istotne do zwiększenia poziomu jej nawilżenia. Dodatkowym działaniem pochodnych witaminy A  czyli retinolu jest skuteczne przeciwdziałanie trądzikowe, działanie retinolu skutecznie niweluje trądzik który występuje przed zabiegiem a także działa przeciwzaskórnikowo. Retinol powoduje przyspieszenie złuszczania martwych komórek naskórka, odblokowuje zamknięte mieszki włosowe i normalizuje pracę gruczołów łojowych w okresach zmian hormonalnych i nasilającego się trądziku.

RETIX C EYE PLUS - całoroczny zabieg anti-aging na skórę okolic oczu

Retinol jest jedną z najskuteczniej działających substancji stosowanych w kosmetologii, skutecznie działa wspomagając skórę w zabiegach anti-aging, spowalniając proces starzeniem się skóry, spowalnia proces  powstawania zmarszczek i utratą jędrności skóry.

Drugim składnikiem niezmiernie ważnym w działaniu przeciwstarzeniowym jest witamina C. Stosowanie witaminy C stymuluje skórę co powoduje znaczny wzrost mRNA kolagenu typu I i III. Kwas askorbinowy wpływa na syntezę kolagenu w skórze oraz zmniejsza elastozę – fotouszkodzenia powstałe w wyniku promieniowania UV. Dodatkowo witamina C wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, powodując silną ochronę dla skóry przed wolnymi  rodnikami, które są istotnym czynnikiem procesów przyspieszonego  starzenia się skóry. Dodatkową funkcją witaminy C jest ograniczenie przeznaskórkowej utraty wody, dzięki czemu zwiększa się poziom nawilżenia skóry. Warto dodać, że nawilżenie skóry powinno być podstawą pielęgnacji, gdyż skóra nawilżona posiada odpowiednią sprężystość. Witamina C jest składnikiem który obok retinolu  wykazującym silne działanie odmładzające powodujące redukuje zmarszczki oraz ujędrnia i napina skórę. Retix C to skuteczna procedura zabiegowa który bazuje na silnie działających substancjach aktywnych, których wpływ na skórę jest niemal zbawienny. Zabieg RETIX C Profesjonalnym Zestawie Odmładzającym wykonywać można jako zabieg  anti-aging (ujędrnienia skóry, wygładzenia zmarszczek), jednak doskonale też sprawdza się przy redukcji niedoskonałości skóry.

Jak działa Retix C?

  • reguluje procesy rogowacenia naskórka
  • odbudowuje włókna kolagenowe i elastynowe
  • rozjaśnia przebarwienia i nadaje skórze efekt rozświetlenia
  • redukuje niedoskonałości skóry (zmarszczki, rozszerzone pory, zaskórniki)
  • zagęszcza skórę i poprawia jej napięcie
  • chroni przed fotostarzeniem
  • zwiększa poziom nawilżenia skóry

Retix C retinol 4% - zestaw profesjonalny

Jak wygląda zabieg?

Specjalista aplikuje przygotowany preparat z witaminą C i kompleksem antyoksydantów, aplikując składniki na skórę twarzy warto wzmocnić działanie wykonując odpowiedni masaż aktywujący preparat na skórze. Następnym krokiem jest aplikacja maski z retinolem, którą należy pozostawić na skórze na okres około 6-8 h. Po upływie ustalonego czasu maskę należy zmyć w domu letnią przegotowaną wodą. Po około 2-3 dniach zaobserwować można rozpoczęcie procesu złuszczania. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona przez około 3 dni, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich kremów ochronnych pielęgnacyjnych z SPF, warto skonsultować stosowane kremy ze specjalistą.

Po zabiegu stosować  należy filtry z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 50). Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegowe, zaleca się powtórzenie 4 zabiegów w odstępie czasowym około czterech tygodni.

 

retix-c zabieg

 

Decydując się na zakup oświadczasz, że jesteś lekarzem lub kosmetologiem przeszkolonym z zakresu medycyny estetycznej.

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.