Porady

Kosmetyki z retinolem Medik8

Medik8 R-Retinoate-Day-_-Night-Eye-Serum

Kosmetyki z retinolem Medik8

Medik8 to marka kosmetyków  do pielęgnacji twarzy wywodząca się Wielkiej Brytanii która została w 2004 roku  a przez Elliota Isaacsa. Kosmetyki tworzone z pasji dążenia do uzyskania efektu zdrowszej skóry, Elliot wszedł do branży produktów do pielęgnacji skóry w czasie, gdy naturalne marki produktów do pielęgnacji skóry zaczęły rzucać wyzwanie tradycyjnemu rynkowi produktów do pielęgnacji skóry.  Kosmeceutyki które w formułach zawierają aktywne składniki, których zawartość zwiększa skuteczność pielęgnacji skóry. Marka opracowała skuteczne rozwiązania które koncentrują się wokół typowych problemach skórnych takich jak niedoskonałości, przebarwienia, zaczerwienienia oraz przedwczesne starzenie. Marka skupia się na wyjątkowym planie działania, który został przetestowany klinicznie i pozwala zmniejszyć wszystkie oznaki przedwczesnego starzenia się skóry. Kluczem sukcesu jest  stosowanie w formułach kosmetyków witaminy C oraz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej na dzień, natomiast kosmetyki dedykowane do stosowania na noc oparte są w formule na zawartości witaminy A .  Medik8 – przebarwienia, trądzik, przedwczesne starzenie się skóry.

Jaki wpływ na skórę mają retinoidy?

Retinoidy są to substancje aktywne które znajdują zastosowane w kosmetologii i dermatologii ze względu na swoje potwierdzone licznymi badaniami efektywne działanie na skórę. W formułach kosmetyków Medik8 używane są w postaci retionolu oraz retinalu (inne nazwy, z którymi możemy się spotkać: retinaldehyd, aldehyd retinowy).

Zadaniem retinoidów które znajdują zastosowanie  w kosmetologii jest regulacja procesu odnowy komórek naskórka, co powoduje ułatwienie procesu złuszczanie martwych komórek warstwy rogowej a co za tym idzie, przyspiesza naturalny cykl odbudowy komórek naskórka. Dodatkowo retinoidy wpływają na gruczoły łojowe powodując zmniejszenie ich rogowacenia oraz skutecznie redukują stany zapalne. Kolejnym ważnym aspektem jest skuteczna likwidacja przebarwień, dzieje się tak ponieważ następuje zahamowanie  transportu melaniny do komórek naskórka, co powoduje regulację wytwarzania pigmentu. Działa również antyoksydacyjnie oraz stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje poprawą jędrności i gęstość skóry.

Witamina A – jakie są najlepsze formy?

Witamina A występuje w różnych formach chemicznych które zalicza się do retinoidów. W zależności od rodzaju obserwować można odmienną intensywność oddziaływania na skórę oraz odmienne efekty. Najaktywniejszą formą jaką można wyróżnić wśród retinoidów  jest kwas retinowy oraz z jego pochodne. Stosowane są  on wyłącznie w preparatach dermatologicznych które przepisywane są  na receptę,  ze względu na swoje silne działanie oraz możliwość podrażnia skóry.

  • Retinol jest najczęściej używaną w kosmetologii forma witaminy A. Skutecznie przenika w głębsze partie skóry co powoduje pobudzenie jej do odnowy. Ze względu na to, że retinol jest dwudziestokrotnie mniej aktywny od kwasu retinowego stosowany jest w wyższych stężeniach.
  • Aldehyd retinowy, nazywany inaczej retinalem, jest dobrze tolerowany przez skórę, dodatkową zaletą jest jego działanie antybakteryjne. W związku z powyższym jest idealnym składnikiem kosmetyków dla osób  borykających się ze zmianami skóry spowodowanymi trądzikiem chcącymi jednocześnie stosować kosmetyki przeciwstażeniowe .
  • Retinoinian Retinylu jest hybrydą kwasu retinowego oraz retinolu. Retinoinian Retinylu nie ulega rozpadowi pod wpływem  oznacza słońca. Dzięki tej właściwości czemu może być stosowany również w ciągu dnia, a dodatkowo jest wyjątkowo delikatny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

Medik8, kosmetyki medik8, Medik8 retinol

R-Retinoate Medik8

Medik8-Retinoate-Luxe-2.0-Festive-Visual-Open-Bag-Jest to linia kosmetyków Medik8 która została opracowana z myślą o najbardziej wymagających Klientach których celem jest odmładzanie skóry. Jest to luksusowa kolekcja która w formułach kosmetyków łączy zarówno osiągnięcia nauki kosmetologii  a to wszystko zostaje podane w niezwykle eleganckich opakowaniach. Cechą wyróżniającą kosmetyki R-RETINOATE jest zastosowanie w formułach kosmetyków  cząsteczki retinoinianu retinylu, która jest hybrydą retinolu i kwasu retinowego. Za sprawą cząsteczki retinoinianu retinylu efekty osiągnięte zostaje szybciej ponieważ tak dobraną formułę retinoidów można stosować zarówno przy rutynach peilegnacyjnych na dzień jak i na noc.

 

 

 

 

R-Retinoate Day & Night Cream

Medik8 R-RETINOATEJest to krem z witaminą A który zawiera unikalną i opatentowaną formę witaminy A – retinoinian retinylu, która cechuje się  8 razy szybszym  działaniem niż retinol, i co ważne efekt ten uzyskany zostaje bez  podrażnień, wysuszenia czy uwrażliwienia. Jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla skóry wrażliwej. Ze względu na swoja trwała formułę kosmetyk  działa bezpośrednio na skórę, swoim działaniem powoduje stymulację regeneracji komórek oraz wspiera syntezę kolagenu co powoduje wzrost gęstości i sprężystości skóry. Dzięki zawartemu w formule kosmetyku kwau hialuronowemu zapewnione zostaje intensywne nawilżenie, natomiast witaminy C oraz E odpowiadają są za skuteczną ochronę antyoksydacyjną przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.  Retinoinian retinylu jest dostępny wyłącznie w kosmetykach Medik8 w linii r-Retinoate.

R-Retinoate Intense

Medik8 R-RETINOATE® INTENSEZawierający aldehyd retinowy krem o właściwościach intensywnie odmładzających, Formuła kremu który jest prawie tak silny jak kwas retinowy, przy jednoczesnym zachowaniu delikatności dla skóry. Działa również antybakteryjnie, dzięki czemu stosowany może być przy niwelowaniu niedoskonałości wywołanych stanami zapalnymi. Regularne stosowanie kremu w widoczny sposób powoduje redukcję drobnych linie i zmarszczki oraz skutecznie wyrównuje koloryt skóry i wyrównuje jej strukturę. Zawarte w formule kosmetyku peptydy miedziane stymulują włókna kolagenowe,  natomiast ceramidy zawarte w formule doskonale wzmacniają naturalną barierę lipidową skóry przyczyniając się do  intensywnej ją odbudowują.

 

R-Retinoate Day & Night Eye Serum

Medik8 R-Retinoate-Day-_-Night-Eye-SerumHybrydowy krem pod oczy wzbogacony o witaminę A jest niezwykle intensywny przy równoczesnej delikatne cechującej serum. Skutecznie poprawia kontur oczu oraz wyraźnie wypełnia drobne linie i zmarszczki. Formuła kosmetyku wzbogacona została o kofeinę która obok retinoinianu retinylu skutecznie powoduje zmniejszenie opuchlizny i cieni pod oczami.

 

R-RETINOATE® LUXE COLLECTION

Medik8-Retinoate-Luxe-2.0-Festive-Visual-Open-Bag-Zestaw kosmetyków linii R-RETINOATE w atrakcyjnej eleganckiej kosmetyczce.

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.