demakijaż pielęgnacja milk & tonicKosmetyki złuszczające

Złuszczanie naskórka jest ważnym elementem pielęgnacji skóry twarzy. Spowodowane jest to między innymi tym, że to właśnie w naskórku, w warstwie podstawnej, odbywają się ciągłe podziały komórkowe i proces ten trwa nieustanny  przechodzenia komórek z warstwy podstawowej do warstwy skeratynizowanej. Oznacza to, że martwa warstwa komórek jest ciągle odtwarzana i pewni funkcję ochronną.

Czytaj więcej…

Powstające na skórze niedoskonałości wynikają często z zaburzeń, które mają miejsce w procesie keratynizacji na skórze. Bywa, że  zaburzenia zmieniają wygląd skóry, a nawet są w stanie doprowadzić do chorób skórnych.  Złuszczanie naskórka nazywane  inaczej peelingiem. Jest to zabieg stosowany w kosmetyce oraz dermatologii estetycznej, polega on na usunięciu martwych komórek naskórka na różnych poziomach, w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu.

Rodzaje peelingów

Peelingi możemy podzielić na dwie główne grupy, w zależności od metody złuszczania na mechaniczne, chemiczne, fizyczne oraz ich połączenie, czyli peelingi  mieszane. Kolejnym podziałem jest podział ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka – powierzchowny, średniogłęboki i głęboki.

Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

Efekty
Typ produktu
Marki