Kosmetyki Retix C

Prawdziwie rewolucyjny zabieg intensywnie odmładzający Retix C z 4% retinolem w sposób trwały zmienił branżę estetyczną, dając skuteczne i  widoczne rezultaty redukujące oznaki starzenia oraz w sposób istotny  poprawiając ogólny stan zdrowia skóry. Profesjonalna maska Retix C która wzbogacona jest o najwyższy dostępny poziom stężenia retinolu na rynku  pozwala na niezwykle szybkie i skuteczne uzyskanie spektakularnych efektów terapeutycznych przy kuracjach przeciwtrądzikowych depigmentujących oraz przeciwstarzeniowych

Zobacz więcej

Retinol w kosmetykach Retix C

Retinol to wyjątkowy który zyskał zastosowanie w pielęgnacji skóry, dzięki pozwala na osiągnięcie widocznych i niezmiernie zadowalających rezultatów. Kosmetyk o odpowiednim składzie zawierający retinol stanowi mocne wsparcie dla wszystkich, którzy w sposób świadomy dokonują pielęgnacji skóry i spowalniają procesy naturalnego starzenia się skóry. Obecnie kosmetyki zawierające retinol są najbardziej pożądanymi i poszukiwanymi kosmetykami używanymi w terapiach anti – aging oraz terapiach związanych z uzyskanie widocznych i namacalnych rezultatów związanych z poprawą kondycji skóry. Retinol, który jest pochodną witaminy A i doskonale sprawdza się w niwelowaniu przebarwień skóry, wygładzaniu zmarszczek, poprawie elastyczności i jędrności, wyrównanie kolorytu skóry oraz wygładzeniu tekstury skóry. Stosowanie retinolu daje także świetne wyniki w leczeniu wyprysków i trądziku, ponieważ jest doskonałym składnikiem oczyszczającym i przyspieszającym odnowę komórkową. Retinol, czyli witamina A  nazywana  jest „witaminą normalizującą”, która pomaga w uzyskaniu i utrzymaniu zdrowego blasku cery.

Jak działa Retinol?

xylogic-retix-cSkóra posiada zdolność przekształcania retinolu w pochodną formę witaminy A, zwaną kwasem retinowym. To właśnie kwas retinowy jest pożądanym składnikiem stanowiącym aktywną formę witaminy A, która działa pobudzająco na komórki skóry, stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz naprawia i normalizuje funkcjonowanie komórek skóry. Terapie oparte na stosowaniu retinolu są preferowanym wyborem, ponieważ aplikując retinol na skórę uzyskujemy wszystkie długoterminowe korzyści kwasu retinowego bez ryzyka wystąpienie uczulenia i podrażnień skóry.


Zabieg Retix C

Retix C retinol 4% - zestaw profesjonalnyNasz organizm posiada zdolność wytwarzania witaminy A czyli retinolu. Jednak wraz z upływem czasu oraz za sprawą promieniowania UV proces ten słabnie. Jedną ze skuteczniejszych terapii anti aging jest aplikacja  retinolu w głąb skóry, niezmiernie skuteczną tego typu kuracją jest kuracja oparta o Retix C.

Zabieg oparty o kosmetyk Retix C jest nowoczesną terapia wspomagającą odnowę skóry cechująca się silnym działaniem odmładzającym i rozjaśniającym. Synergia działających składników aktywnych podczas zabiegu przywraca skórze młody i zdrowy wygląd. W stosunkowo krótkim czasie (widoczny efekt jest już po pierwszym zabiegu)  zaobserwować możemy wyraźne zmiany w wygładzeniu tekstury skóry, spłycenie drobnych linii i zmarszczek oraz wyraźnym rozjaśnienie cery. Kuracja oparta o kosmetyk Retix C z ampułką bogatą w przeciwutleniacze oraz 4% maską retinolową dedykowana jest w różnych problemach skóry i może być stosowana we wszystkich typach skóry.

Retix C Professional zestaw odmładzający z 4% retinolem 5 zabiegów

Korzyści zabiegu Retix C

 • Przywrócenie prawidłowego poziomu witaminy A w skórze,
 • Normalizacja procesu keratynizacji,
 • Rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie kolorytu skóry,
 • Odbudowa włókien kolagenowych,
 • Pobudzenie procesów odnowy komórkowej,
 • Wygładzenie skóry,
 • Niwelowanie niedoskonałości skóry,
 • Proces depigmentacji,
 • Silne nawilżenie skóry,
 • Poprawa gęstości skóry,
 • Poprawa napięcia skóry,
 • Ochrona przed fotouszkodzeniami,
 • Wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Retix C retinol 4% - zestaw profesjonalny

Co wchodzi w skład zabiegu Retix C?

AMPUŁKA Retix C

8% witamina C w postaci kwasu L – askorbinowego – działa antyoksydacyjnie i rozświetla skórę.
Proteoglikany – działają łagodząco i nawilżająco.

MASKA Retix C

4% retinol – stabilizowany w procesie hydrogenacji, dzięki czemu wykazuje wydłużoną i głębszą penetrację w głąb skóry przy jednoczesnym zminimalizowaniu wystąpienia podrażnienia.
Dodatkowe składniki stabilizujące witaminę A oraz wspomagające proces odmładzający.

Jak wygląda zabieg Retix C?

Pierwszym krokiem zabiegu jest demakijaż i oczyszczenie skóry poddawanej zabiegowi. Następnie należy dokładnie odtłuścić ten obszar.
Aplikujemy ampułkę z 8% witaminą C i proteoglikanami. Serum należy dokładnie wmasować.
Następnie równomiernie nakładamy maskę zawierającą 4% retinol na ok 4 – 8 godzin.

Po upływie ustalonego czasu zmywamy maskę czystą wodą.

WAŻNE:

W okresie po zabiegu tj. w  czasie około tygodnia(do momentu  kiedy zakończy się złuszczanie/tkliwość skóry ) stosować należy delikatnych środków do mycia twarzy oraz aplikować kremy przyspieszające regenerację naskórka.

Podczas kuracji oraz miesiąc po jej zakończeniu należy bezwzględnie unikać kontaktu z promieniowaniem UV oraz stosować kremy i kosmetyki  z szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej SPF 50.

Dla uzyskania maksymalnych efektów zalecam wzmocnić działanie Retix C przeciwzmarszczkowym kremem z retinolem i witaminą C.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Efekty
Typ produktu
Marki

RETIX C PROFESJONALNY ZESTAW ODMŁADZAJĄCY z 4 % retinolem 1 zabieg

99 

RETIX C EYE NANOSTRUKTURALNA MASKA W PŁACIE na skórę w okolicach oczu 3×6 ml

136 

RETIX C – PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM Z RETINOLEM I WIT C 50 ml

139 

RETIX C ULTRA REPAIR MOISTURIZER regenerujący krem nawilżający 50ml

174 

RETIX C RETIMODELING Serum ujędrniające z liposomalnym retinolem 30ml

229 

RETIX C PROFESJONALNY ZESTAW ODMŁADZAJĄCY z 4 % retinolem Box 5 zabiegów

399 

RETIX C Glow Booster Serum energetyzujące z witaminą A i C – 30ml

229 

RETIX C FOTOPROTECTOR SPF 50+ krem z kompleksem nawilżającym 50 ml

165 

RETIX C Ferulic Triple-C serum antyoksydacyjne z witamią c i kwasem ferulowym 30 ml

229 

RETIX C EYE PLUS – całoroczny zabieg anti-aging na skórę okolic oczu

599