usuwanie zaczerwienień
Kosmetyki do cery naczynkowej
Cera naczynkowa która cechuje się pojawijącym się zaczerwienieniem wymaga specjalnego traktowania. Pielęgnacja skóry naczynkowej powinna w pierwszym kroku stawiać na odbudowie bariery hydrolipidowej, oraz łagodzeniu rumienia i co ważne wzmacnianiu kruchych naczynek krwionośnych, które znajdują się tuż pod skórą.
Zobacz więcej
Jakie kosmetyki pomogą są dedykowane i skutecznie pomogą Twojej skórze odzyskać komfort oraz zdrowy, jednolity koloryt? Znajdziesz tutaj podstawowe informacje, jakie warto wiedzieć o pielęgnacji cery ze skłonnością do rozszerzonych naczynek.
Cerę naczynkową
najczęściej otrzymujemy w puli genowej. Jeśli w twojej rodzinie są osoby mające tę przypadłość, pojawienie się na twarzy sieci cieniutkich, czerwonych „pajączków” to tylko kwestia czasu. Cerze naczynkowej bardzo często towarzyszy nadwrażliwość i reaktywność skóry – wystarczy nagła zmiana temperatury, upał bądź zimny wiatr, potarcie twarzy lub zaaplikowanie nieodpowiedniego kosmetyku, a cera zaczyna piec, szczypać i cała oblewa się rumieńcem.
Pielęgnacja cery naczynkowej
Istnieją kosmetyki wspomagające zahamować pojawianie kolejnych naczynek pod skórą, jak również uspokajające naczynkową cerę, zmniejszające jej nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne. Jednak aby odpowiednio zadbać o cerę naczynkową należy przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji:
- stosuj wyłącznie kosmetyki hipoalergiczne, dedykowane skórze naczyniowej, wrażliwej i reaktywnej
- zrezygnuj ze stosowania peelingu mechaniczne (z drobinkami) oraz akcesoriów które mechanicznie działają na skórę np. szczotki itp
- unikaj ekspozycji twarzy na słońce
- do mycia twarzy stosuj letnią wodę
- w diecie unikaj ostrych potraw,
- unikaj nagłych zmian temperatur
- przed wyjściem na zewnątrz dobrze zabezpieczaj skórę – nakładaj krem z filtrem lub bogaty krem ochronny.
Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej
Odpowiednie kosmetyki są w stanie skutecznie poprawić kondycję wrażliwej, naczynkowej skóry w kilka tygodni. Istotne jest, aby dobrać kosmetyk zwracając uwagę na zawartość składników aktywnych w produkcie. Formuła kosmetyku do cery naczynkowej powinna wzmacniać naczynia krwionośne, zmniejszać rumień, długotrwale nawilżać, koić i chronić cerę. Na cerę naczynkową dobrze działają zwłaszcza:
- rutyna i trokserutyna – poprawiają napięcie naczynek krwionośnych oraz je uszczelniają
- witamina C – działa przeciwzapalnie, wspomaga produkcję włókien kolagenowych, wyrównuje koloryt
- arnika – stosowana powszechnie na siniaki i krwiaki, wzmacnia naczynia krwionośne i redukuje stany zapalne
- kasztanowiec – wyciąg z tej rośliny, escyna, uszczelnia ścianki żył i poprawia krążenie w skórze
- niacynamid – który koi rumień, poprawia nawilżenie cery i działa regenerująco
- diosmina – poprawia przepuszczalność żył i hamujący pojawianie się nowych „pajączków”
- hesperdyna – chroni przed uszkodzeniami i zapobiega pękaniu naczynek włosowatych
- ekstrakt z lukrecji – działa przeciwzapalnie łagodząco
Krem do cery naczynkowej
dobre kremy do cery naczynkowej to kosmetyki najwyższym stężeniu składników aktywnych wzmacniających naczynia krwionośne, działających przeciwzapalnie i zmniejszających rumień. idealnym wyborem jest krem Declare Krem na rozszerzone naczynka.
Dobry krem na zaczerwienienia – czyli jaki?
Szukając kremów redukujących zaczerwienienie cery, należy brać pod uwagę przede wszystkim obecność składników aktywnych. Skład takich kosmetyków powinien w jak największym stopniu koić podrażnienia, zmniejszać reaktywność skóry i usprawniać funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Należy mieć świadomość, że nie spowodują one wchłonięcie się już widocznych podskórnych żyłek. Dobry krem na zaczerwienienia może jednak bardzo przyspieszyć ich ustępowanie, jednocześnie wyraźnie poprawić kondycję cery, włączając w to walkę ze zmarszczkami – bowiem wiele substancji aktywnych o działaniu przeciwrumieniowym, jest jednocześnie silnymi antyoksydantami.