usuwanie niedoskonałości kosmetyki

Kosmetyki usuwające niedoskonałości cery

Pielęgnacja skóry trądzikowej,  jest dużo prostsza przy stosowaniu dermokosmetyków oraz kosmetyków dedykowanych dla tego typu cery. Wypryski, ropienie, zaskórniki, przetłuszczona skóra to wizualne objawy trądziku, które wymagają zastosowania dedykowanych kosmetyków.

Zobacz więcej

Jak się pozbyć zaskórników? Kosmetyki czy zabiegi u kosmetyczki?

Zaskórniki pojawiają się na skórze niezależnie od jej rodzaju czy od wieku. Problem ten dotyczą nie tylko osób z cerą trądzikową. Jak się pozbyć zaskórników? Podstawą jest regularna pielęgnacją twarzy, z oczyszczaniem i tonizacją na pierwszym miejscu. Skuteczna okaże się również wizyta kosmetyczki.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki są mieszanką serum, łoju, martwych komórek skóry i zanieczyszczeń, które gromadzą się w porach Twojej skóry. Najczęściej mówi się na nie wągry. Zaskórniki mogą być otwarte (czarne kropki na skórze) lub zamknięte (najczęściej są to wystające, białe grudki pod skórą). Zaskórniki pojawiają się najczęściej tam, gdzie na skórze znajduje się najwięcej gruczołów łojowych, w okolicach brody, nosa, czoła. Zaskórniki zamknięte z czasem często przeobrażają się w większe „pryszcze”. Dzieje się tak kiedy jest on nadkażony bakteryjnie. Bakterie znajdują się naturalnie na powierzchni skóry. Zaskórniki otwarte często są ciemne (czarne wągry) przez to, że mieszanka sebum, skóry i łoju utlenia się. Zaskórniki najczęściej pojawiają się na skórze trądzikowej i tłustej. Jednak zanieczyszczona cera i czarne wągry na nosie mogą występować na każdym rodzaju cery, nie wykluczając cery suchej.

Wyświetlanie 1–12 z 42 wyników

Efekty
Typ produktu
Marki