przywracanie pH skóry

Kosmetyki przywracające naturalne pH skóry

Idealnym rozwiązaniem byłoby, żeby wartość pH skóry  podczas mycia prawie nie uległa zmianom, aby utrzymać warstwę ochronną. Jednak, każde zmywanie powoduje zaburzenie pH, aby je przywrócić należy zastosować kosmetyk przywracający odpowiednie pH skóy.

Zobacz więcej

Kosmetyki służące do przywracania pH

Wartość pH to wartość służąca  do odróżniania odczynów kwasowych od zasadowych i jest podawana w skali od 0 do 14. Odczyn kwasowy mieści się w przedziale od 0 do 7, natomiast odczyn zasadowy od 7 do 14. Woda która jest głównym składnikiem skóry ma odczyn obojętny, czyli 7. Prawidłowe pH skóry waha się w granicach 4,5 a 6,0. Kwaśne środowisko pozwala stworzyć warstwę, która chroni przed promieniowaniem UV, czynnikami zewnętrznymi i bakteriami. Zaburzenie tej równowagi może skutkować przesuszeniem się skóry lub nadmierną produkcję sebum, co w efekcie prowadzi do powstawania zaskórników i podrażnień.

  • jeśli twoja skóra jest błyszcząca, z dużą ilością zaskórników i rozszerzonymi porami, a Twój organizm produkuje dużo łoju i potu, to oznaka, że Twoje pH jest zbyt niskie,
  • jeśli twoja skóra jest skłonna do przesuszeń i podrażnień, to najprawdopodobniej oznacza, że ma zbyt cienką warstwę ochronną, a jej pH jest zbyt wysokie.

Czynniki wpływające na pH skóry

Na wygląd skóry oraz jej równowagę kwasowo-zasadową ma wpływ  wiele czynników. Ważnym czynnikiem mającym wpływ na pH skóry jest dieta oraz poziomem stresu, a także rutyny pielęgnacyjne. Głównie kosmetyki służące do mycia zaburzają pH. Jeżeli  po wyjściu z prysznica lub kąpieli towarzyszy Tobie uczucie ściągnięcia skóry to znak, że mydła, żele do kąpieli, których używasz nie są odpowiednie dla Twojej skóry. Aby utrzymać odpowiednie  pH skóry twarzy należy zadbać kompleksowo, zarówno poprzez dietę, zdrowy tryb życia jak również dobrane rutyny pielęgnacyjne.

Właściwa pielęgnacja

Właściwa pielęgnacji twarzy składa się z trzech etapów: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Przede wszystkim należy unikać mydła, które powoduje degradację płaszcza lipidowego i prowadzi do nadmiernego przesuszania i nadwrażliwości skóry. Zalecam do mycia twarzy stosować specjalnie przygotowane do tego celu żele. Jeżeli posiadasz tłustą skórę wybierz żel antybakteryjny, jeśli Twoja skóra jest sucha po umyciu skorzystaj dodatkowo z mleczka do demakijażu, które zniweluje uczucie ściągnięcia. Po oczyszczeniu twarzy czas na tonizowanie, które pozwoli przywrócić odczyn kwasowy. Zamiast toniku można użyć płynu micelarnego. Ostatnim etapem pielęgnacji twarzy jest nawilżanie.

Wyświetlanie 1–12 z 28 wyników

Efekty
Typ produktu
Marki

MEDIK8 DAILY REFRESH BALANCING TONER™ 150 ml

96 

MEDIK8 PRESS & GLOW™ Tonik z kwasem PHA i aktywatorem enzymów złuszczających 200 ml

159 

MEDIK8 PORE MINIMISING TONIC™ Tonik redukujący widoczność porów 100 ml

239 

SLAAP Roller z różowego kwarcu & Serum Moon Drops mini 15ml

155 

MEDIK8 PRESS & GLOW™ Tonik z kwasem PHA Wkład

131 

DECLARE Hialuronowy tonik w piance

216 

SLAAP Soul Balm – aromatyczny balsam do demakijażu 100 ml

79 

Declare Delikatny tonik, 200 ml

94 

SLAAP Chill Essence- nawilżająca esencja tonizująca 100ml

59 

WODA PIĘKNOŚCI ROSAMELIS 200ml

79 

MASSADA Tonik oczyszczający Sensitive Skin 200 ml

89 

DERMOMEDICA ZESTAW TEA TREE OIL CLEANSER 150ML + AZELAIC CLEANSER 150ML

219