Porady

Dlaczego skóra traci gęstość i sprężystość?

kosmetyki Declare skuteczna pielegnacja skóry

Dlaczego skóra traci gęstość i sprężystość?

kosmetyki - Gęstość skóry

Gęstość skóry u kobiet uwarunkowana  jest głównie funkcjonowaniem układu hormonalnego. W okresie menopauzy obniża się poziom estrogenów a to znacząco wpływa na obniżenie poziomu lipidów oraz ulega zmianie warstwa hydrolipidowa a to z kolei powoduje znaczne przesuszenie się skóry. Ulegają również zmianie włókna kolagenowe i elastynowe- stają się bardziej płaskie. Produkcja ich spada znacząco a z czasem zmiany zaczynają dotyczyć coraz głębszych warstw skóry. Kiedy zmiany docierają do skóry właściwej a to właśnie w niej produkowane są fibroblasty czyli komórki budulcowe kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego wygląd skóry ulega zmianie. Oprócz zmarszczek i linii na skórze zauważamy również zwiotczenia, brak jędrności oraz zanik owalu twarzy. Do skóry dostarczanych jest coraz mniej składników budulcowych oraz regenujących. Skóra jest również atakowana coraz większą ilością wolnych rodników, które również mają działanie niszczące skórę. Skóra jest przesuszona i odwodniona a niewłaściwa pielęgnacja w tym czasie może zdecydowanie pogłębiać zmiany.

Jak przeciwdziałać utracie gęstości i sprężystości skóry?

kosmetyki Declare - Gęstość skóry

W okresie menopauzy zauważamy przede wszystkim:

 • znaczne przesuszenie skóry
 • szorstkość skóry
 • obserwujemy zmniejszenie wydzielania łoju (szczególnie zauważają to kobiety mające wcześniej skórę tłustą)
 • na skórze mogą pojawiać się pzrebarwienia oraz zmiany pigmentacyjne
 • uderzenia gorąca mogą mieć wpływ na zaostrzenie naczynek, spowodować widoczne zaczerwienie skóry oraz powstanie trądziku różowatego
 • skóra jest odwodniona, ponieważ zwiększa się przeznaskórkowa utrata wody TEWL
 • pocenie się skóry twarzy, które często bywa niekomfortowe i uniemożliwia stosowanie niektórych kosmetyków, które trudniej się wchłaniają.

kosmetyki Declare - Gęstość skóry jakie kosmetykiNa wygląd skóry mają również wpływ takie czynniki jak: stres, przebywanie na słońcu (zwłaszcza niekontrolowane), używki oraz niewłaściwa dieta- uboga w witaminę C i E oraz białka. W celu wspierania skóry w tym czasie bardzo ważne są: ochrona przed promieniowaniem UV- stosujemy produkty z ochroną przeciwsłoneczną cały rok (SPF 30, 50).Eliminacja stresu, wypoczynek na świeżym powietrzu, relaksacja, dieta bogata w witaminy, ruch oraz odpowiednia, systematyczna pielęgnacja. W tym czasie na skórę najlepiej działają produkty z witaminą C, retinolem oraz kosmetyki bogate w lipidy oraz kwas hialuronowy. Polecamy Wam również świetną metodę pielęgnacji zwaną „kanapkową” lub „moisture sandwich”. Metoda jest bardzo skuteczna a na efekty nie trzeba długo czekać! Efekt? Rozświetlona, miękka i nawilżona skóra. Po umyciu zwilżamy skórę lub/i wodą termalną. Tonik możecie nakładać dłońmi lub przelać do buteleczki z atomizerem i spryskać twarz. Na wilgotną skórę nakładamy serum a następnie przykrywamy to „kołderką” z kremu- najlepiej ze sporą zawartością lipidów, które spowodują okluzję i „zamkną” drogę ucieczki wilgoci ze skóry. Pamiętajcie, że sera olejowe nakładamy zawsze na suchą skórę. Możecie dodać także kilka kropli serum olejkowego do kremu, wymieszać i nałożyć na twarz lub nałożyć na krem nawilżający przykładając dłonie do skóry bez wmasowywania- w ten sposób uzyskamy również efekt okluzji.

Jakie niekorzystne czynniki szkodzą Twojej skórze!

kosmetyki Declare, jak dbać właściwie o skórę

 • stres
 • niekontrolowana ekspozycja na promieniowanie UV
 • używki
 • niewłaściwa dieta
 • niedobór białka i wit.C i E

 

Jak wspierać skórę w jej poprawie gęstości i sprężystości?

kosmetyki Declare skuteczna pielegnacja skóry

 

Kosmetyki Declare wspierające skórę w jej poprawie gęstości i sprężystości!

Zatem do dzieła!

Życzę miłej i skutecznej pielęgnacji!

Karolina Kamińska
Kosmetolog.

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.